Cestovní kancelář VOMA Třebíč

Zájezdy Dovolená CK VOMA Třebíč

Cestovní kancelář pro Evropu, poznávací a pobytové zájezdy

Zájezd (dovolená) MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA

Země:Maroko
Lokalita:Maroko
Typ zájezdu:Poznávací zájezdy
Typ dopravy:Letecky
Délka zájezdu:10 dnů
Stravování:snídaně
Odlet:Praha-Marrákeš/Casablanca
Cena od:35 490
 
možné termíny

Popis zájezdu

Popis:

Casablanka – Rabat – Volubilis – Muláj Idris – Fés – Střední Atlas – Sahara – Ifrane – oáza Ziz – Merzouga – Rissani – Antiatlas – údolí Draá – Ourzazate – Ait Benhaddou – Vysoký Atlas – průsmyk Tizi-n-Tichka – Marrákeš – vodopády Ouzoud – Essauira – Marrákeš

Vydejte se s námi na oblíbený zájezd do Maroka i v roce 2024. Vtáhneme vás do kulis arabských pohádek v královských městech. V druhé půli zájezdu se ubytujeme v hotelu na 4 noci v Marrákeši, přímo uprostřed jednoho z nejatraktivnějších měst celé Afriky. Město dalo jméno celé zemi a po staletí představuje jednu z jejích metropolí a kulturních center. S naším průvodcem budeme denně vyrážet za atmosférou bazarů, do labyrintu starobylých uliček, do zahrad sultánských a vezírových paláců, čajoven nebo arabských lázní. Navštívíme místa, která nás zavedou do oblastí, z nichž čiší exotika - pohoří Atlasu a výhledy na zasněžené čtyřtisícovky, písečné duny Sahary, nocování v beduínském stanu na poušti, hliněné vesnice Berberů, břehy Atlantského oceánu, starobylá Essauira. Postupně se seznámíme s chutěmi kuchyně i přívětivostí obyvatel Maroka.


Cena zahrnuje:
 • let. přepravu do Marrákeše/Casablancy a zpět vč. let. tax a poplatků, 
 • transfery z/na letiště v Maroku, 
 • dopravu mikrobusem po Maroku, 
 • 9x ubytování (z toho 8x v hotelu***/**** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, 1x v pouštním kempu) 
 • 9x snídani, 1x večeři v pouštním kempu, 
 • průvodce CK
Cena nezahrnuje:

V závislosti na změně letového řádu může být zájezd prodloužen o jeden den. V takovém případě bude rozšířen počet ubytování se snídaní a účtován bude povinný příplatek 750 Kč/os.

Cena nezahrnuje

 • vstupné, 
 • fakult. výlety a služby, 
 • pobytovou taxu, 
 • místního průvodce, 
 • bakšišné (cca 35 €), 
 • a vše co není uvedeno v „Cena zahrnuje“ 


Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 6000 Kč (povinné při nedoobsazení), 
 • 8x večeře 2400 Kč, 
 • výlet Essauira cca 45€ (min.10 účastníků), 
 • výlet vodopády Ouzoud cca 45€ (min.10 účastníků), 
 • komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna 700 Kč
Popis ubytování a programu zájezdu:

1.den zájezdu Odlet z Prahy dle let. řádu s průvodcem do Maroka, transfer na ubytování v CASABLANCE, první seznámení s městem.

2. den zájezdu Po snídani prohlídka slavné mešity Hassana II. v CASABLANCE a odjezd do bílého sultánského města RABAT (UNESCO). Zastávka před Královským palácem, Chellah s římskými vykopávkami, mauzoleum Mohaneda V. s Hasanovou věží, kasba Ouidaias. Ubytování v Rabatu.

3. den zájezdu Dopoledne římské město VOLUBILIS (UNESCO), největší antická památka Maroka, dle čas. možností vyhlídka na MULÁJ IDRIS, nejposvátnější místo Maroka. Odpoledne prohlídka nejstaršího královského města FÉS (UNESCO), duchovní a umělecké centrum Maroka, exkurze do středověku – největší marocká medína, súky, barvírny, řemeslnické dílny, exteriér mešity Karaouine, fontána Nejjarine. Ubytování ve Fésu.

4. den zájezdu Po snídani přejezd přes hory Středního Atlasu na SAHARU, největší poušť světa. Zastávka v horském středisku IFRANE. Cesta na Saharu povede okolo jedné z nejhezčích oáz ZIZ. V podvečer příjezd do MERZOUGY, městečka nedaleko dun ERG CHEBBI, nejvyšších marockých dun blízko alžírských hranic, které dosahují výšky až 150 m. Transfer do kempu. Přenocování v poušti v beduínských stanech. Fakult. možnost vyjížďky na velbloudech. Tradiční večeře na koberci, hvězdné nebe na poušti a nocleh v beduínských stanech.

5. den zájezdu Po snídani v beduínském kempu odjezd směrem k Antiatlasu. Zastávka v RISSANI dávné Sijilmasse, bývalém hlavním městě pouště, kde se obchodovalo se zlatem a otroky, prohlídka ksáru ze 17. století. Ochutnávka místní „berberské pizzy“. Cesta vede okolo další oázy a přes pohoří ANTIATLAS, skrz ÚDOLÍ DRAÁ s oázami, hliněnými hrady a berberskými vesnicemi. Zastávka v OURZAZATE u KASBY TAORIRT, která byla sídlem paši. Možnost návštěvy ATLAS STUDIO CORPORATION v Ourzazate, afrického Hollywoodu, rozlehlá filmová studia a kulisy, postavené na pláních východního úpatí pohoří Atlas. Nocleh v oblasti Ourzazate.

6. den zájezdu Po snídani odjezd a prohlídka největší marocké hliněné vesnice – ksár AIT BENHADDOU (UNESCO), jež si uchovala svou podobu z hlíny a slámy z časů, kdy byla zastávkou karavan z nitra Afriky – místo natáčení filmů Gladiátor nebo Království nebeské. Cesta přes Vysoký Atlas do Marrákeše. Přejezd pohoří Vysoký Atlas přes průsmyk TIZI-N-TICHKA ve výšce 2260 m.n.m, který obklopují nejvyšší hory severní Afriky. V podvečer příjezd do MARRAKÉŠE, jehož panorama lemuje hradba Vysokého Atlasu. Ubytování na 4 noci v hotelu a první seznámení s městem.

7.den zájezdu Celodenní prohlídka královské MARRÁKEŠE (UNESCO), města, které má červenou barvu architektury: středověké hradby, barvírny kůže, tradiční trhy – souky, mešita Koutobia se slavným minaretem ze 12. století, židovská čtvrť – mellah, skvostná medresa (islámská škola) Ben Yussef, palác el Badi – sídlo sultánů, mauzoleum saadských sultánů s jedinečnou maurskou výzdobou, prohlídka paláce Bahia – sídlo velkovezíra, zahrady a nádrž Menara.

8.den zájezdu Volno v Marrákeši nebo pro zájemce fakult. výlet k vodopádům OUZOUD na úpatí pohoří VYSOKÝ ATLAS. Můžeme se ponořit do příjemných vod řeky Al Abid a zaplavat si v divoké přírodě. 110 m vysoká vodní kaskáda, plavba lodičkou, setkání s makaky. Po prohlídce návrat do MARRÁKEŠE, slavné náměstí Djama el Fna s kejklíři, tanečníky, léčiteli a prodejci s ořechy, kořením. Místní souky nám nabídnou vše, co cestovatel očekává – barvy, atmosféru, parfémy, usměvavé místní ve středověkém prostředí.

9. den zájezdu Celodenní fakult. výlet k ATLANTSKÉMU OCEÁNU do historického přístavního města ESSAUIRA (UNESCO), koloniálního Mogadoru s výhledem na Purpurové ostrovy: koloniální architektura včetně hradeb, súky – trhy, rybářský přístav s rybami a mořskými racky, písečná pláž s dunami, nejzápadnější výběžek arabského světa. Variantně pro ty, kdo se nechtějí fakult. výletu zúčastnit, individuální volno v Marrákeši.

10. den zájezdu Transfer na letiště a odlet.

Poznámka:

Vstupní vízum: bezvízový styk do Maroka pro občany ČR

Nabídka zájezdů MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA

 

Termín dní Cena
OdjezdNávrat
11.10.2024 (Pá) 20.10.2024 (Ne) 10 35 490 Kč/os objednat


Fotogalerie

MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA

Zobrazit více fotografií? Pokračujte zde.INFOLINKA

568 821 115

FOTOGALERIE

VYHLEDAT ZÁJEZD

Typ:
Lokalita:
Zájezd:
Odlet:Kalendář odletu na dovolenou
Délka:
Doprava:
Strava:

Zaslat poptávku - dovolená

ZEMĚ

Kurzy měn
EMUEUR25,76
USAUSD23,20

Cestovní kancelář VOMA, s.r.o. - netkatalog.czCestovní kanceláře, agentury a dovolená - netkatalog.cz