Cestovní kancelář VOMA Třebíč

Zájezdy Dovolená CK VOMA Třebíč

Cestovní kancelář pro Evropu, poznávací a pobytové zájezdy

Zájezd (dovolená) Švédsko - Finsko - Rusko - Estonsko - Lotyšsko

Země:Švédsko (Švédsko),
Rusko (Rusko),
Estonsko (Estonsko),
Lotyšsko (Lotyšsko),
Finsko (Finsko)
Typ zájezdu:Poznávací zájezdy
Typ dopravy:Autobusem
Délka zájezdu:12 dnů
Stravování:dle popisu
Cena od:17 990
 
možné termíny

Popis zájezdu

Popis:

PŘESNÉ INFORMACE O TERMÍNECH A CENÁCH PRO MAJITELE VOUCHERŮ ŽÁDEJTE V CK!

 

STOCKHOLM • HELSINKY • LAHTI SAVONLINNA • PETROHRAD • PETRODVORCE • PUŠKIN • TALLINN • RIGA • VILNIUS • TRAKAI

Za poznáním Petrohradu a pobaltských republik se vypravíme lodí ze švédského Stockholmu, poplujeme Baltským mořem lodní společností Viking Line, navštívíme Helsinky i oblast Savonlinny ve finské jezerní plošině a pak nás již čekají fascinující památky Petrohradu, Tallinu, Rigy a Vilniusu.

Cena zahrnuje:
  • Dopravu lux. klim. busem,
  • trajekty Rostock– Trelleborg a Stockholm – Turku/Helsinky,
  • 8x ubytování – 7x ubytování hotely*** - 2lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x 4lůžková kabina na trajektu Stockholm – Turku/Helsinky,
  • 8x snídani formou bufetu,
  • průvodce,
  • komplex. pojištění vč. storna zájezdu (povinné z důvodu vyřízení víza)

UPOZORNĚNÍ: 3lůžkový pokoj není na hotelech možný, pouze 2lůžkový pokoj s přistýlkou.

Cena nezahrnuje:

vstupné vč. rezervačních poplatků, fakult. služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

FAKULTATIVNÍ PŘÍPLATEK: 1lůžk. pokoj 5 000 Kč, skupinové turistické vízum do Ruska 150 Kč (o potřebných formalitách nutných k vyřízení víza do Ruska budete včas informováni), Jantarová komnata 890 Kč – cena zahrnuje vstup do zámku, zámeckého parku i návštěvu Jantar. komnaty, vč. povinného místního průvodce a sluchátek (nutno objednat nejpozději měsíc před odjezdem), 4lůžk. kajuta na trajektu Rostock – Trelleborg 500 Kč/os.

 

Popis ubytování a programu zájezdu:

• 1.den: Večerní odjezd autobusu z nástupních míst - Brno, Praha.

• 2.den: Krátce po půlnoci odjezd z Prahy do Německa. Ráno příjezd do Rostocku a následná prohlídka města. Odpolední nalodění na trajekt do Švédska. Plavba Baltským mořem. V nočních hodinách vylodění v Trelleborgu a odjezd do Stockholmu.

• 3.den: Ráno příjezd do švédské metropole Stockholm, celodenní prohlídka Gamla Stan (Staré město) s královským palácem, parlamentem, radnicí a kostelem Storkyran. Moderní radnice, v níž se udělují Nobelovy ceny, unikátní námořní muzeum Vasa. Večer nalodění na trajekt do Finska (ubytování ve 4lůžk. kajutách).

• 4.den: Ráno bohatá snídaně na lodi, vylodění ve finském Turku a jízda autobusem do hlavní metropole. Helsinky, prohlídka okolí přístavu, Uspenská katedrála, navštívíme moderní kostel Skalní chrám - Temppeliaukion kirkko, halu Finlandia, Olympijský stadion - dějiště LOH 1952, Sibeliův monument - památník nejslavnějšího finského skladatele. Přejezd do střediska zimních sportů Lahti. Cesta nádhernou jezerní krajinou do oblasti Savonlinny, ubytování.

• 5.den: Návštěva jednoho z nejkrásnějších měst Finska Savonlinny, rozkládajícího se na dvou ostrovech mezi jezery, zastávka u impozantního vodního hradu Olavinlinna. V podvečerních hodinách příjezd do Petrohradu. Ubytování v hotelu. Fakultativně výlet na noční otevírání mostů na Něvě. Autobusem na náměstí Děkabristů, projížďka nočním nasvíceným městem, chrám sv. Mikuláše a romantická místa na břehu kanálů – Petrohradské Benátky. Místa, kam Dostojevský zasadil děj románu Zločin a trest. Návrat do hotelu okolo 2:00 hodin.

• 6.den: Petrohrad (UNESCO), město založené 1703 Petrem Velikým na ostrovech a bažinách v ústí Něvy. Okružní jízda městem – domek Petra I. Velikého, Smolný klášter, Křižník Aurora odstartoval jednu z nejzásadnějších událostí světových dějin. Prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností města. Ermitáž, jednoho z nejslavnějších světových muzeí a galerií na honosném Palácovém nábřeží, bezkonkurenční sbírky uměleckých pokladů. Zaječí ostrov, historicky první osídlený ostrov Petrohradu s impozantní Petropavlovskou pevností a katedrálou sv. Petra a Pavla s hrobkou P. Velikého a dalších ruských carů, vězení Trubeckého bastionu. Fakultativní lodní projížďka po Něvě – úchvatné pohledy na mosty a vodní cesty. Návrat na nocleh.

• 7.den: Městečko Puškin, jižně od Petrohradu, velkolepé sídlo ruských carů Carskoje Selo. Jen málo míst v Rusku je spjato s ruskými dějinami více, než zdejší paláce a parky. Prohlídka Kateřinského paláce Kateřiny II. Veliké – mistrovské dílo baroka s dechberoucí Jantarovou komnatu. Odpoledne Petrohrad, náměstí sv. Izáka s jezdeckou sochou Petra Velikého a monumentální katedrálou Sv. Izáka. Z její kopule se skýtá fantastický výhled na město a sousední budovy Admirality a Ermitáže. Něvský prospekt – nejslavnější ulice v Rusku, individuální volno.

• 8.den: Letní rezidence Petra Velikého Petrodvorce, rozkládající se přímo na břehu Finského zálivu. Prohlídka grandiózního parku, jemuž dominuje Velká kaskáda (37 zlacených soch, 64 fontán a 142 vodotrysků). Odjezd z Ruska, večer ubytování v estonském Tallinnu.

• 9.den: Tallin (UNESCO), prohlídka města ležícího na břehu Finského zálivu - opevněné Staré město - Radniční náměstí, hanzovní, cechovní a kupecké domy. Odjezd, večer ubytování v Lotyšsku – Riga.

• 10.den: Hlavní město Lotyšska a největší město Pobaltí Riga. Stará Riga - středověké jádro města (UNESCO) s nejstaršími kamennými domy v zemi, ulice Kalku, červený cihlový kostel sv. Petra, ulice Skarňu, gotický dům Černohlavců, trojice domů Tři bratři na Maža Pils, spleť uliček, nábřeží, Rižský hrad - sídlo prezidenta. Odjezd, večer ubytování Litva - Vilnius.

• 11.den: Prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností hlavního litevského města Vilnius (UNESCO) na řece Neris, které svým půvabem připomíná Prahu - Katedrální náměstí, věž Gedimino, Pilies gatvė (Hradní ulice), Radniční náměstí, dlážděné uličky Starého města s kostely, Jitřní brána. Program zakončí návštěva vodního zámku Trakai, sídlo litevských knížat. Odjezd, noční průjezd Polskem.

• 12.den: Předpokládaný příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Poznámka:

Zájezd provází Petr Horák. Zájezd ve spolupráci.

Nabídka zájezdů Švédsko - Finsko - Rusko - Estonsko - Lotyšsko

 

Termín dní Cena
OdjezdNávrat
Přesné informace žádejte v CK 12 17 990 Kč/os objednat


Fotogalerie

Švédsko - Finsko - Rusko - Estonsko - Lotyšsko Švédsko - Finsko - Rusko - Estonsko - Lotyšsko

Zobrazit více fotografií? Pokračujte zde.INFOLINKA

568 821 115

FOTOGALERIE

VYHLEDAT ZÁJEZD

Typ:
Lokalita:
Zájezd:
Odlet:Kalendář odletu na dovolenou
Délka:
Doprava:
Strava:

Zaslat poptávku - dovolená

ZEMĚ

Kurzy měn
EMUEUR26
USAUSD21

Cestovní kancelář VOMA, s.r.o. - netkatalog.czCestovní kanceláře, agentury a dovolená - netkatalog.cz