Cestovní kancelář VOMA Třebíč

Zájezdy Dovolená CK VOMA Třebíč

Cestovní kancelář pro Evropu, poznávací a pobytové zájezdy

Zájezd (dovolená) Norsko - vodopády a ledovce Norska

Země:Norsko
Lokalita:Norsko
Typ zájezdu:Poznávací zájezdy
Typ dopravy:Letecky
Délka zájezdu:6 dnů
Stravování:dle popisu
Odlet:Praha
Cena od:24 900
 
možné termíny

Popis zájezdu

Popis:

Letecký zájezd do Norska vám v průběhu pár dní umožní poznat téměř všechny krásy této jedinečné severské země. Ocitnete se s námi u majestátních fjordů, uvidíte ledovcové splazy největšího evropského pevninského ledovce, stanete u nespoutaných řek a vodopádů, uvidíte nej­vyšší vrcholy Skandinávie a poznáte kouzlo hlavního města Oslo. Můžete očekávat pohodový poznávací program s nenáročnými vycházkami do přírody.

Služby za poplatek:
Cena zahrnuje:

Letenku Praha - Oslo a zpět vč. let. tax, dopravu autobusem, vnitrostátní trajekty, vyhlídkovou plav­bu po Geirangerfjordu, 5x ubytování v turistickém hotelu (2lůžkový pokoj s WC a sprchou), 5x snída­ně, 3x večeře, průvodce, cestovní pojištění UNIQA K7C včetně storna a pojištění proti úpadku CK.

Cena nezahrnuje:
  • vstupné (včetně vjezdu na Dalsnibbu či návštěvy muzeí v Oslo) cca 500 NOK, další výše neuvedené služby.
  • PŘÍPLATKY: 1lůžkový pokoj (omezený počet): 4 000 Kč, svoz z Brna do Prahy linkovým autobusem nebo vlakem a zpět mikrobusem - min. 3 osoby: 800 Kč, večeře (o 2 chodech v Lillehammeru): 500 Kč
Popis ubytování a programu zájezdu:

• 1.den: Odpoledne odlet z Prahy do hlavního města Norska Oslo a zahájení prohlídky. (V červnu odlet večer, ubytování na hotelu pozdě večer, prohlídka Oslo 5. den večer a 6. den dopoledne). Na poloostrově muzeí Bygdøy nalezla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Z legendárního sportoviště Holmen­kol­len s novým skokanským můstkem uvidíme navečer i ráno celé město a vody Oslofjordu. Ubytování mimo centrum města.

• 2.den: Nejprve se projdeme v parku Frogner, kde je umístěno 212 soch norského sochaře Gustava Vigelanda. Poté budeme v centru Osla obdivovat světoznámou radnici i architektonický skvost - bělostnou budovu Opery na břehu Oslofjordu. Odpoledne se vydáme na cestu do olympijské oblasti ZOH 1994 u největšího norského jezera Mjøsa. Ubytování v Lillehammeru (mimo červen, kdy je ubytování 1. den u letiště a 2.den v Dombås). Dnešní večeře je za příplatek.

• 3.den: Atraktivní krajina a příroda Norska začíná dnešním dnem přidávat jednu perlu za druhou: na východním okraji národního parku Jotunheimen nás uchvátí ledovcová řeka Sjoa v soutěsce Ridderspranget (Rytířský skok) a tyrkysové jezero Gjende. Zde u chaty Gjendesheim začíná norská národní túra Besseggen. Kousek se po ní projdeme, z vyhlídky budeme mít horský svět i nádherné jezero jako na dlani. Na ubytování pak dojedeme navečer nejstarším osídleným údolím Gudbrandsdalen do městečka Dombås. Večeře je v ceně zájezdu.

• 4.den: Dopoledne zamíříme podél mnoha peřejí a vodopádů divoké řeky Rauma, vinoucí se hlubokým údolím Romsdalen, až k nejvyšší kolmé stěně Evropy - Trollveggen (v překladu Trolí stě­na). Úchvatné zážitky nás pak čekají při stoupání 11 zatáčkami po proslulé silnici Trollstigen. Tato „trolí cesta'' vede až do horského sedla, ležícího v nadmořské výšce 900 m. Plavba po fjordu Geirangerfjord, mj. kolem vodopádů Sedm sester, je v ceně zájezdu. Ubytování. Večeře je v ceně zájezdu.

• 5.den: Oblastí fjordů a dalších krásných sce­nerií dojedeme na dosah národního parku Jostedalsbreen. Vycházka k ledovcovému splazu Briksdalsbreen nám zabere necelé 3 hodiny. Za jezerem Strynsvatn vystoupáme opět do hor. Pokud nám bude přát počasí, vyjedeme desítkami serpentin až na vyhlídku na hoře Dalsnibba (1 497 m). Pak již dojedeme na další stylové ubytování. Večeře je v ceně zájezdu.

• 6.den: Dopoledne se zastavíme v městečku Lom, kde si prohlédneme starobylý sloupový kostel (stavkirke). Cesta na letiště Oslo - Gardermoen a ve­čer odlet do ČR. (V červnu odlet od­po­ledne).

Uvedený program je platný pro termíny od 20. 8. a 3. 9. 2019.

V atraktivním termínu v červnu (bílé noci) je odlet do Norska 1. den večer, prohlídka Osla je tak na programu 5. den večer a 6. den.

Nabídka zájezdů Norsko - vodopády a ledovce Norska

 

Termín dní Cena
OdjezdNávrat
20.08.2019 (Út) 25.08.2019 (Ne) 6 25 400 Kč/os objednat
03.09.2019 (Út) 08.09.2019 (Ne) 6 24 900 Kč/os objednat


Fotogalerie

Norsko - vodopády a ledovce Norska Norsko - vodopády a ledovce Norska Norsko - vodopády a ledovce Norska

Zobrazit více fotografií? Pokračujte zde.INFOLINKA

568 821 115

FOTOGALERIE

VYHLEDAT ZÁJEZD

Typ:
Lokalita:
Zájezd:
Odlet:Kalendář odletu na dovolenou
Délka:
Doprava:
Strava:

Zaslat poptávku - dovolená

ZEMĚ

Kurzy měn
EMUEUR26,25
USAUSD23,24

Cestovní kancelář VOMA, s.r.o. - netkatalog.czCestovní kanceláře, agentury a dovolená - netkatalog.cz