Cestovní kancelář VOMA Třebíč

Zájezdy Dovolená CK VOMA Třebíč

Cestovní kancelář pro Evropu, poznávací a pobytové zájezdy

Zájezd (dovolená) Norsko - vodopády a ledovce Norska

Země:Norsko
Lokalita:Norsko
Typ zájezdu:Poznávací zájezdy
Typ dopravy:Autobusem
Délka zájezdu:11 dnů
Stravování:dle popisu
Cena od:17 900
 
možné termíny

Popis zájezdu

Popis:

Několikrát vyzkoušený, oblíbený program!

Vydejte se na náš nejprodávanější poznávací zájezd do Norska s turistikou, jehož název napovídá, že v programu uvidíte nejvíce přírodních krás Norska. Kromě vodopádů a ledovců nezapomeneme ani na další unikátní scenerie – fjordy. Dny s několikahodinovými túrami se střídají s krat šími vycházkami a s odpočinkovými poznávacími dny. V roce 2018 se též krátce rozhlédneme po hlavním městě Norska – Oslu. Na všechny termíny vám zajistíme chutnou polopenzi. Při dokoupení lůžka v kajutě, které doporučujeme, si můžete vytvořit příjemný zájezd bez nočních přejezdů.

Služby za poplatek:
Cena zahrnuje:
  • Dopravu autobusem, 
  • mezistátní a vnitrostátní trajekty, 
  • 7x ubytování v chatkách TURIST, 
  • 1x v hostelu ve vlastních spacích pytlích (4 lůžkové pokoje bez příslušenství), 
  • 7x českou polopenzi (od 3. dne večer do 10. dne ráno),
  • 1x oběd ve Švédsku,
  • průvodce, 
  • cestovní pojištění UNIQA K5C a pojištění proti úpadku CK.
Cena nezahrnuje:
  • vstupné 200 NOK (tj. cca 25 EUR), další výše neuvedené služby
  • PŘÍPLATKY: lůžko na trajektu ve 4lůžkové kajutě: 700 Kč/os./jeden směr, nebo ve 2lůžkové kajutě: 1250 Kč/os./jeden směr.

Za příplatek možnost letecké varianty - přílet do Osla 2. den večer, nocleh navíc 10. den a odlet navečer 11. den. Orientační cena cca 7 000 Kč. Podrobné informace získáte v CK.

Popis ubytování a programu zájezdu:

• 1.den: Odjezd z ČR (Brno, Praha) dopoledne. Tranzit přes Německo do přístavu, noční trajekt do Švédska.

• 2.den: Po vylodění v přístavu Trelleborg následuje přejezd jihozápadním Švédskem se zastávkou v malebném městečku Fjallbacka a na pozdní oběd. Na švédsko-norské hranici nás přivítá první norský fjord Iddefjorden, přes který přejedeme po hraničním mostě Svinesundbron. Poté dorazíme k fjordu Oslofjorden. V podvečer možnost prohlídky muzea polární lodě Fram a Frognerova parku se sochami Gustava Vigelanda. Odjezd na ubytování. Večer se ještě můžete vydat na návštěvu centra Osla – světlo je v létě dlouho. Na vyžádání možnost odletu z Prahy do Oslo (večerní let) a samostatná cesta vlakem a MHD za skupinou na ubytování.

• 3.den: Po průjezdu druhým nejdelším norským údolím Hallingdalen (délka cca 200 km) se za horským městečko Geilo dostaneme k nejrozsáhlejší evropské náhorní plošině Hardangervidda (cca 10 000 km²). Zde uskutečníme lehčí vycházku. Za dobrého počasí výhledy na vzdálený NP Hallingskarvet. Poté sklesáme ke fjordu Hardangefjord, který překonáme jízdou po více než kilometrovém mostě Hardangerbrua. Ubytování v kempu Tvinde pod kaskádovitým vodopádem Tvindefossen. Po večeři se můžeme ještě dojít podívat na kemp z výšky, z hrany vodopádu.

• 4.den: Při průjezdu přes pohoří Vikafjellet se nám otevřou nádherné výhledy do světa norských hor. Poté se trajektem přeplavíme přes nejdelší skandinávský fjord Sognefjorden. Z malebné vesničky Bale strand se vydáme na několihodinovou túru vzhůru směrem k vrcholu Raudmelen (972 m n.m.). Čím výš vystoupáme, tím budou výhledy na fjord pod námi atraktivnější. Navečer přejedeme na ubytování v kempu Høv uprostřed idylické přírodní scenerie. V termínu od 12. 7. 2018 ubytování tento den na jiném místě, v kempu Høv pouze jedna noc dne 16. 7. 2018.

• 5.den: Volný den v krásné přírodě. Můžeme jen tak lenošit v krásném kempu, lehce se projít po okolí nebo podniknout několikahodinovou túru v pozvolném, avšak divokém terénu stezkou Fossestien („Stezka vodopádů“) kolem několika kaskádovitých peřejí řeky Gaula.

• 6.den: Oblastí divokých řek, jezer, fjordů a dalších krásných scenerií dojedeme na dosah národního parku Jostedalsbreen. Za dobrého počasí spatříme některý ze stále ubývajících ledovcových splazů největšího zalednění pevninské Evropy. V oblasti též podnikneme několikahodinovou túru. Na další noci se pak ubytujeme v dalším pěkném kempu za městem Stryn u ledovcového jezera Strynsvatnet.

Pozn.: Program 6. až 8. dne uspořádá průvodce, mj. podle počasí, výkonnosti skupiny apod.

• 7.den: Výšlap údolím Erdalen, vymodelovaným ustupujícím ledovcem k samoobslužné chatě Vetledalseter. V případě dobrého počasí a vaší dobré kondice můžeme pokračovat až na dohled ledovcového splazu Erdalsbreen.

• 8.den: Slavná Trolí stezka. Nejprve návštěva vesničky Geiranger, odkud se zájemci mohou vydat na vyhlídkovou plavbu po fjordu Geirangerfjorden, který je na seznamu památek UNESCO. Uvidíme samozřejmě známé vodopády Sedm sester. Poté vystoupáme tzv. Silnicí orlů a po krátké plavbě trajektem vyjedeme „jahodovým údolím“ Valldalen až do sedla nad serpentinami Trolí stezky. V oblasti se vydáme na 2–4hodinovou pěší túru. Návrat zpět do kempu u Strynu později večer přes městečko Stranda.

• 9. den: Krásnou divokou krajinou s jezery a divokou řekou Otta dojedeme ke vstupní bráně do národního parku Reinheimen. Zde uskutečníme 2 až 3 hodinový výšlap stezkou Diktarstien za výhledy na hřmící vodopády a dále ke kameni zaklesnutému nad řekou (Steinbrua). Po zastávce s posledními nákupy suvenýrů v turistickém středisku Lom (nachází se zde i sloupový kostel, „stavkirke“) se vydáme na cestu na ubytování.

• 10.den: Návrat na jih. Klienty, kteří mají připlacen nocleh a odletí zpět až 11. den dovezeme na železniční stanici nebo metro, odkud se dostanou k místu ubytování. Odpoledne cesta do švédského přístavu Trelleborg, kde se v noci nalodíme na trajekt do Německa.

• 11.den: Ráno vylodění v Německu nebo Polsku, návrat do ČR odpoledne.

Pozn.: Změna programu s ohledem na počasí vyhrazena – náhradní túry určí průvodce.

Nabídka zájezdů Norsko - vodopády a ledovce Norska

 

Termín dní Cena
OdjezdNávrat
16.08.2018 (Čt) 26.08.2018 (Ne) 11 17 900 Kč/os objednat


Fotogalerie

Norsko - vodopády a ledovce Norska Norsko - vodopády a ledovce Norska Norsko - vodopády a ledovce Norska

Zobrazit více fotografií? Pokračujte zde.INFOLINKA

568 821 115

FOTOGALERIE

VYHLEDAT ZÁJEZD

Typ:
Lokalita:
Zájezd:
Odlet:Kalendář odletu na dovolenou
Délka:
Doprava:
Strava:

Zaslat poptávku - dovolená

ZEMĚ

Kurzy měn
EMUEUR26,17
USAUSD22,50

Cestovní kancelář VOMA, s.r.o. - netkatalog.czCestovní kanceláře, agentury a dovolená - netkatalog.cz